Mityba ir charakteris

    Jeigu jūsų charakteris nepastovus ir bendraudamas su žmonėmis būnate irzlus, tai pirmiausia jums reikėtų keisti mitybą, pereiti prie vegetariško maisto. Tai rekomenduoja Indijos gydytojai, kurie ilgą laiką tyrė įvairaus maisto poveikį organizmui. Jie padarė išvadą, kad 80% visų tirtųjų žmonių, valgiusių mėsos produktus, yra impulsyvūs ir agresyvūs. Ir priešingai — 90% vegetarų yra ramūs, pastovaus charakterio. Be to, medikai nustatė, kad vegetarai labai retai serga vėžiu bei širdies — kraujagyslių ligomis. Gydytojai mano, kad vegetariška mityba didina fizinę ir dvasinę ištvermę.

Baseinuose nebus chloro!

    Danų plaukikas Paulis Kasas siūlo naują baseinų vandens dezinfekavimo būdą. Pastatytas ir sėkmingai išbandytas bandomasis įrenginys. Vanduo nuosekliai pereina tris rezervuarus, jis veikiamas infraraudonaisiais bei ultravioletiniais spinduliais. Jie užmuša visas bakterijas. Įrenginys nesudėtingas, eksploatuojamas paprastai, o kapitališkai jį remontuoti tektų tik kartą per 20 metų. Taigi vandens švarinimui nereikės vartoti chloro, kuris ne tik akis graužia...

Pavojinga degintis saule !

    Žurnale “Science News” rašoma, kad pastaruoju metu pagausėjo susirgimų melanoma — pavojingiausia odos vėžio forma. Tai pasekmė saulės spindulių poveikio neapsaugotai odai.

    Susirgimai piktybine melanoma paskutiniu metu labai pagausėjo ne tik JAV, bet ir šešiolikoje kitų šalių, kur yra atliktas patikrinimas. Gydytojai mano, kad melanoma susergama ne nuo ilgalaikio saulės poveikio, o nuo atskirų smarkių nudegimų. Tai patvirtina faktas, kad melanoma dabar suserga daug jaunimo.

    Padėtis blogės, jeigu nyks apsauginis ozono sluoksnis stratosferoje. Jeigu melanoma paplinta į kitas kūno vietas, beveik visada yra mirtina liga, bet anksti diagnozuota gali būti visiškai išgydoma.

Ekologinės grėsmės

    Daugelyje pasaulio vietų, ypač Himalajuose, Anduose, Alpėse, kyla potvynių pavojus dėl to, kad labai intensyviai kertami miškai. Potvyniai dabar laikomi viena grėsmingiausių katastrofų. Septintąjį dešimtmetį kasmet potvyniai sukeldavo grėsmę apie 5, 2 milijonams žmonių, o aštuntąjį dešimtmetį — 15,4 mln. žmonių

    Didėja ir sausrų pavojus. Nuo jų labiausiai taip pat kenčia žmonės. Septintąjį dešimtmetį vidutiniškai nuo sausrų kasmet nukentėdavo 18, 5 mln. žmonių, o aštuntąjį — jau net po 24, 4 mln.

    Dėl žemės drebėjimų aštuntąjį dešimtmetį žmonių aukų padidėjo 500%, palyginus su ankstesniu dešimtmečiu, o uraganai pražudė 12% daugiau žmonių.

□□□□□□□□