Reumatą gydė prieš tris tukstančius metų!

     Senovės Egipto gydytojai jau prieš 3000 metų sėkmingai gydė reumatą. Faraonų laikais buvo žinoma mažiausia 250 įvairių reumatinių ligų. Buvo 720 būdų joms gydyti. Atkasant vieno gydytojo Enkmachoro kapą Sakare, rasta daug medicininių įrankių ir prietaisų, kuriais nuskausmindavo nugaros, kaklo, stuburo, kojų ir rankų sąnarių skausmus.

     Senovės gydytojai reumatą gydydavo masažu, smėlio ir purvo voniomis, kurios sėkmingai naudojamos iki šiol. Be to, archeologų duomenimis, jau tais laikais buvo paplitę protezai. Operacijos buvo daromos gan kvalifikuotai. Daugelis pacientų galėjo normaliai gyventi, nors reumato suardytos galūnės buvo pakeistos dirbtinėmis.

Lauką arti reikia naktį

     Lauke, suartame naktį, išauga dvigubai mažiau piktžolių negu artame dieną. Tai įrodė grupė Oregono universiteto (JAV) tyrinėtojų. Visiška tamsa nebūtina, traktorius gali dirbti su stipriais žibintais, tik svarbu, kad nebūtų apšviečiama žemė po plūgu.

     Šis reiškinys aiškinamas tuo, kad piktžolių sėklos, išverstos iš gilesnių dirvos sluoksnių ir gavusios vos sekundės dalį šviesos bei vėl užverstos žeme, suaktyvinamos ir ima dygti. Naktį tokio aktyvinimo nebūna.

Tyrinėja piramidę

     Japonijos archeologinė ekspedicija, praėjusių metų pradžioje tyrinėjusi Cheopso piramidę, atnaujino darbus Gizos plokštikalnėje netoli Egipto sostinės. Šį kartą, kaip pranešė EAR Senienų departamento atstovas daktaras Yamalis Marakiatas, Japonijos mokslininkai atsivežė patobulintą elektromagnetinę aparatūrą, kuri leis dar giliau pažvelgti į akmens storymę. Jis pabrėžė, kad pagrindinis naujos ekspedicijos tikslas — ne ieškoti pasakiškų faraonų lobių, o tyrinėti piramidės sandaros ypatybes. Tai bus nepaprastai naudinga toliau ją restauruojant.

Pirmasis dangoraižis

     1885 m. Čikagoje buvo pastatytas pirmasis dangoraižis. Jis tebuvo 11 aukštų, bet buvo laikomas statybos stebuklu.