RUN WILD, RUN FREE

     Tai tikrai gražus spalvotas filmas vaikams, puiki visos šeimos pramoga, kurios nevertėtų praleisti. Labiausiai jis tinkamas 9-10 m. amžiaus ir vyresniems vaikams. Tai šiltas, jautrus ir malonus filmas, pilnas humoro, be sachariniškumo, be pigaus juoko — daužymosi, stumdymosi ar veido užvožimo pyragu. Perduodama labai paprasta, bet giliai prasminga mintis.

     Filmas suktas pagal David Rook romaną “The White Colt”. Vaizduojami 10 m. amžiaus berniuko Pilypo, gyvenančio su tėvais plikuose, grubiai laukiniuose Anglijos raistuose, nuotykiai. Pilypas, išgyvenęs kažkokius psichologinius reiškinius, jau penkerius metus nėra prašnekėjęs jokiu žodeliu nei į tėvus, nei turėjęs kokių nors kalbos ryšių su kitais. Visas jo dėmesys sukauptas į laukinius gyvulius raistuose, kol pagaliau išsipildo jo širdies troškimas — pagauti ir prijaukinti laukinį baltą kumeliuką (pony). Šis veiksmas vystosi beveik per visą filmą. Berniukui talkon ateina atsargos pulkininkas, tobulai suvaidintas veterano aktoriaus John Mills, ir vienuolikmetė iš kaimyninio ūkio mergaitė Diana (Fiona Fullerton). Kai kurios gamtos scenos yra žadą užimančiai gražios.

     Vienoje ypatingai iškalbingoje scenoje pulkininkas parodo Pilypui, kad, nors raistai atrodo tušti ir išmirę, pradraskius viršutinį žemės sluoksnį, galima pastebėti pavasarį — raistai atsidūsta ir plyšta nauju gyvenimu. Pilypas smalsus, bet tylus; jis dar nesuvokia, kad ir jam jau ateina pavasaris.

     Pilypą vaidina angeliško grožio Mack Lester, visų širdis užkariavęs “Oliver” filmo svarbiausiame vaidmenyje. Berniuko motina (Sylvia Syms) galėjo parodyti daugiau šilimos ir švelnumo, be ko motinos charakteris nukentėjo — ji atrodė tikra neurotikė. Geras aktorių sąstatas, puikios fotografijos ir nuoširdus pasakojimas susijungia į nepaprastai gražią visumą, kad net gaila, kai filmas pasibaigia.

     Dabar yra ir daugiau gerų filmų vaikams, pvz. jaunesnio amžiaus žiūrovams patiks “Santa Claus Conquers the Martians”. Gal vienas geriausių jaunimui tinkamų muzikinių filmų yra “Goodbye, Mr. Chips”.

Stasė Semėnienė

GOODBYE COLUMBUS

     Tai labai išgarsintas, bet mažos vertės filmas. Vienintelis gražus epizodas — žydų vestuviniai papročiai. Nors vaidyba gera ir taiklaus humoro nemaža, bet jokios intrigos, nuobodus iki koktumo, erzinančiai daug sekso. Dramatinės įtampos dažnai nepsichologiškos. Net nė pramoginiu filmu jo negalima pavadinti, nes nuvargina pasikartojimais ir keista pabaiga Nei jauniems, nei seniems.

CHRISTMAS TREE

     Filmas suktas prie Ispanijos, pilnas gražių scenų iš šeimos gyvenimo. Daug puikių vaizdų. Šiek tiek dvelkia dirbtine “taikos” reklama. Iš atominės bombos sprogusios virš jūros, netyčia patenka radioaktyvių spindulių ant jauno berniuko kūno. Jo jauna gyvybė pamažu sunyksta. Kaltos atominės bombos, kalti jos gamintojai — nuolat kartojami Rytinėje Europoje žodžiai. Šiaip filmas įdomus, tinkamas visiems. Jame vaidina garsioji švedų artistė Virna Lisi.

Alė Rūta