STUDENT PRINCE

      Labai gražus filmas visiems. Gražios spalvos, puikūs vaizdai, įdomi tema. Karaliai nutaria, kad jų anūkas princas yra per mažai apsitrynęs elgesy su žmonėmis, o ypatingai su moterimis. Jie mato, kad bus sunku jį apvesdinti su numatyta princese. Profesoriaus patariamas karalius išsiunčia savo anūką princą į Heidelbergą studijuoti. Studentas princas nekaip iš pradžių jaučiasi. Jis patenka į jaunuolių būrį, kurių visai nepažįsta ir jų elgesys jam visai nesuprantamas. Profesoriui universitetas buvo labai mielas, nes jį rišo su juo eilė gražių atsiminimų. Jis norėjo, kad ir princas tą pat pajustų, todėl darė visa, kad tik niekas jo neišskirtų iš studentų tarpo dėl jo aukštos kilmės. Princas sutinka mergaitę, kuri dirba kaip padavėja savo dėdės restorane, Jis ją įsimyli. Bet jų meilė neilgai tęsiasi, nes karalius jį šaukia atgal, kad, jam mirus, princas užimtų jo sostą. Palikęs mylimą mergaitę, princas grįžta, kur jį šaukia pareiga, ir veda jam skirtą princesę.

      Labai gražiai atvaizduotas studentų gyvenimas Heidelberge. Jų dainos ir elgesys labai vaizdžiai nupiešia jaunų studentų dienas. Filme yra daug gražaus humoro. Ann Blyth puikiai atlieka savo vaidmenį. Filmui daug grožio priduoda Mario Lanza balsas.

THE FLAME AND THE FLESH

      M-G-M pastatytas spalvotas filmas, gražiai vaizduojąs kelių italų gyvenimą. Atvaizduojamos dvi moterys: viena jauna ir nekalta, mylinti visa širdimi ir trokštanti sukurti vedybinį gyvenimą ant tvirtų pagrindų (Pier Angeli); kitapasaulio perėjūne, jau vyresnio amžiaus moteris, neturinti nei giminių nei darbo, pragyvenanti iš dosnios vyrų kišenės, kurie už saldžią šypseną ir apgaulingas akis užmoka duonos riekele ir vyno taure (Lana Turner). Ji nepastovi, domisi kiekvienu vyriškiu, atima iš nekaltosios Ninos sužadėtinį paskutinę dieną prieš vestuves ir pabėga su juo, palikdama savo draugą, ją priglaudusį ir suteikusį pastogę, maistą ir rūbus. Bet rezultatai blogi: jos nepastovumas, nuolatinis flirtavimas ir pavydas kelia ginčus, ir jie keliauja iš vietos į vietą, neturėdami pakankamai pinigo ir nepatenkinti. Juos pasiveja jos buvęs išgelbėtojas ir atveria savo draugui akis. Matydama rezultatus ir pirmą kartą pajutusi tikrą meilę, ištvirkusi moteris pasiaukoja ir pasitraukia iš kelio, leisdama

Ir sulaukė... ir atėjo jis...

jam grįžti pas Niną, o pati ir toliau pasilieka klajoti po pasaulį.

      Filmas smagus ir patrauklus, gera vaidyba, retai gražūs Neapolio vaizdai. Gražiai iškeliama vedamoji mintisnamai ant smėlio neilgai stovi. Tikra meilė, nuoširdumas ir nekaltumas yra pagrindas laimingoms vedyboms, o aistrašiandien traukia šen, o rytoj ten. Pier Angeli, vaidinanti Niną, ne tik gražiai atlieka savo rolę, bet tai rolei ji, atrodo, yra gimusi: iš jos vaikiško nuoširdaus veido spindi nekaltybė. Savo rolei labai tinka ir Lana Turner.

WITNESS TO MURDER

      Šiame filme surandame šių dienų didmiesčio gyvenimą: kova už teisybę, drąsa ir pastangos moters, pamačiusios žmogžudystę ir pranešusios apie tai policijai. Detektyvai, nuodugniai viską ištyrę, neranda įrodymų. Bet žudikas, matydamas moters tvirtą nusistatymą įrodyti jo kaltę, apgaulingu būdu įvelia ją į įvairiausias suktybes ir net uždaro bepročių namuose. Bet jo sąžinė nerimsta. Kai moteris išeina iš ligoninės, jis nutaria ja nusikratyti. Paskutinę minutę ją išgelbsti detektyvas.

      Filmas parodo kriminalinį elementą, moterišką užsispyrimą ir kietą valią nubausti kaltininką, o ne baimingai pasišalinti iš žmogžudystės vietos. Vaidyba gera. Vedamoji filmo mintiską pasėsi, tą ir piausi.

THE LONG WAIT

      Filmas įdomiai įvelia žiūrovą į vaidintojų grupę, praskleidžia uždangą į gyvenimą, paremtą pinigais ir suktybėmis. Mikey Spillane, garsus savo kriminaliniais romanais, atvaizduoja mažo miestelio gyvenimą: banko direktorius pavagia pinigus ir kaltę sumeta ant vieno iš tarnautojų. Šis pabėga, bet, įvykus nelaimei, netenka atminties ir porą metų praleidžia, dirbdamas paprasto darbininko darbą. Sugrįžęs į anksčiau gyventą vietą, jis bibliotekoje suranda laikraščius ir perskaito apie savo praeitį. Jausdamas esąs nekaltas, jis pradeda ieškoti tikro kaltininko ir pagaliau viską išaiškina. Jis suranda ir žmoną, kuri, pakeitus pavardę ir operacijos būdu net veidą, jo dvejus metus ištikimai laukė.

      Filmas yra vienas iš geresnių kriminalinių filmų ir, kas juos mėgsta, galės pasigėrėti. Anthony Quinn, Charles Coburn, Gene Evans atlieka roles gerai ir įdomiai.

R. ir Z.



 

AR TAI TIK PAMELUOTA?

      Algirdas ir Pranas — geri draugai. Ypač Algirdas yra malonus, rūpestingas ir tikrai draugiškas. Tik jis negali suprasti, kodėl Pranas kas sekmadienį turi eiti į bažnyčią. Jis yra protestantas, užtat tai prisiminęs nekartą pasijuokia. Kartą, sekmadienio rytą, Algirdas sutinka Praną, kažkur skubantį. "Kur taip anksti skubiniesi?"— paklausia. Pranas šiek tiek nurausta ir sako: Turiu skubėti pas dėdę, mama liepė šį tą parnešti." Pranas bijojo, kad draugas iš jo nepasijuoktų, jei pasakys, kad eina į bažnyčią. Pagalvok, ar Pranui užteks per išpažinti pasakyti: "Pamelavau," ar ne tiksliau būtų sakyti: "Išsižadėjau tikėjimo"?